Youtube Bazı İçerikleri Yayınlamayacak

Youtube günümüzde gelir elde edilen bir sektör haine gelmiştir. Dünyada Youtube’dan para kazanan milyonlarca insan bulunmaktadır. Youtube’da içerik paylaşımları pek çok alanda ve konuda yapılabilmektedir. Oyun videolarından yemek videolarına kadar pek çok alanda video yayınlanmaktadır ya da kullanıcılar kanal açmaktadırlar. Ancak Youtube son aldığı kararla bu yolla gelir elde eden pek çok kişiyi üzeceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

Youtube Ne Tür Videolara Sınırlama Getirdi?

Youtube yüklenecek videoların orijinal içeriklerden oluşmasını isteyeceğini açıkladı. Bunun yanı sıra Youtube özgün olmayan video içeriklerine izin vermeyeceğini açıkladı. Ancak yüklenen videolar orijinal içerikler olmasa da kullanıcılar altyazı ya da dublaj gibi bazı eklemelerle buvideoları tekrar yayınlayabilecekler.

Ayrıca şiddet içeren videolar ya da challange videoları da bu yasaklama kapsamında olacak. Böylece herkes istediği gibi sınırsız şekilde video ekleyemeyecek. Dolayısıyla Youtube’dan gelir etmek isteyenler daha dikkatli davranmak zorunda olacaklar. Youtube tarafından getirilen bu yeni düzenlemelerin kaliteli içerik üretilmesine teşvik etmek amacıyla yapıldığı belirtiliyor.

Youtube Ne Tür Yaptırımlar Uygulayacak?

Youtube kural dışı video yayınlayan kanal sahiplerine 30 günlük bir süre verecek ve bu içerikleri düzenlemelerini talep edebilecek. Bu süre içinde içeriklerinde düzenleme yapmayan kanal sahipleri ile ortaklığı bitirerek onlara yaptırım uygulayacak. Bu durumda gelecek günlerde kanal sahipleri Youtube üzerinden para kazanmakta oldukça zorlanacaklar gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim