Wifi Nasıl Güçlendirilir?

Türkçe anlamı kablosuz bağlantı olan Wifi, birçok teknoloji aletinin kablosuz bir şekilde internet erişimi sağlamaktadır. Bu makalemizde size wifi nasıl güçlendirilir konusunda bilgilendireceğiz.

Wifi Nedir? Ne İşe Yarar?

Wifi kelimesinin açılımı wireless fidelity yani kablosuz bağlantı demektir. Wifi sayesinde, wifi alanın içerisinde bulunan teknolojik aletler internete kablosuz bir şekilde erişebiliyorsunuz. Wifi ağınıza bağlanmanız için kablo gerekmez. Wifi, ev, ofis, kafe, hastane, havaalanı ve restoran gibi yerlerde kullanılmaktadır. Wifi ağınızın kalitesi kullandığınız ortama göre değişebilir. Wifi kaynağına uzaksanız internet erişiminiz normalden daha zor olacaktır. Cihazınızda gördüğünüz sinyalin seviyesi düştükçe erişiminiz de aynı şekilde düşecektir.

Wifi Sinyali Nasıl Güçlendirilir?

Wifi sinyalleri bazı nedenlerden dolayı zayıflayabiliyor. Bu durumu değiştirmek aslında kolaydır. İlk önce yapmanız gereken şey modem konumunuzu gözden geçirmek. Evinizin, ofisinizin tam merkezine koyduğunuz modem her yere eşit bir şekilde dağılmıyor olabilir. Bunun sebebi duvarların, kolonların, kirişlerin kalın olmasından kaynaklanıyor olabilir. Modeminizin etrafında bulunan televizyon, telefon, müzik seti gibi teknolojik aletleri kaldırın.

Çünkü bu teknolojik aletler çok fazla sinyal gönderdikleri için gürültüye neden olur. Bu da wifi sinyalinizin gücünü etkiler. Diğer bir yöntem ise sinyali alan teknolojik aletinizi gözden geçirmeniz. Kullandığınız cihazın yazılım güncellemesinin yapıldığından emin olun. Eski cihazlar yeni cihazlara göre daha az sinyal alırlar. Eğer durum hala devam ediyor ise cihazınızı değiştirmeniz önerilir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim