Tesla Model X Hakkında Bilgiler

3 Şubat 2019 2927 0 46

Teslanın ürettiği üçüncü araç olan tesla model x hakkında bilgiler teknik özellikleri ve fiyatı hakkında merak edilen konulara bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Aracın tasarımına bakıldığında Tesla Model S ile ciddi benzerlikler göstermektedir. Bunun farkında olan firma, bu araca ikinci nesil araç kategorisinde bir yere veriyor. Dolayısıyla Üçüncü nesil teslaların daha uzun süre dayanabilen batarya ve daha az enerji tüketen motorlar ile gelmesi bekleniyor.

% 100 Elektrikle Çalışan İlk ve Tek SUV

Teslanın kurucusu olan Elon Musk, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için yapılan yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Tamamen elektrikli bir araç olan Tesla Model X ile SUV segmentine de göz kırpan firma iddialı bir giriş yaptı.

Tesla Model X, tam anlamıyla gerçek bir aile aracı olarak tasarlanmış. 7 kişilik kapasitesi ve yüksek tavan yapısı, özellikle kalabalık aileler için iyi bir seçenek oluşturuyor. Tamamen elektrikli olan araç için, 7 yıl 1 milyon kilometre yol yapabilme garantisi verilmektedir. Bu da demek oluyor ki firma aracının arkasında duruyor.

Kusursuz Tasarım

Telsa model S ile tasarım benzerliği olan aracın yan taraflarında S modeline ait çizgiler bariz bir şekilde görülmektedir. Izgara tasarımına gerek duyulmayan elektrikli araçta, göz alışkanlığı olduğu için siyah renkle bu hava katılmıştır. Farları az enerji ile yüksek aydınlatma sağlayan ledteknolojisi ile üretilmiştir.

Şahin kanadı görünümü veren kapılar, en asgari boşlukta bile rahatlıkla açılabiliyor.

Tasarım harikası aracın piyasa değer 130 bin $ ila 190 bin $ arasında değişmektedir.

Tags: Tesla, tesla elektrikli arac, tesla model x crash test, tesla model x fiyati, tesla model x hakkinda, tesla model x ozellikleri, tesla model x turkiye Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir