Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedir
Fahri PAt 2 sene önce Sağlık

Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedir, Saç döngüsünü düzenleyen hormonların salgı düzeni mevsimsel geçiş dönemlerinde değişiklikler gösterebilir. Normalde günde ortalama olarak 50-100 tel arası dökülme normal görülürken bu sayı bahar ve yaz aylarında 200 tele kadar çıkabilmektedir.

Yaz sıcaklarını yaşadığımız şu günlerde saçlarınızda ki dökülme normal görülen 50-100 telin üzerine çıkıyor ve bu sayı her geçen gün artıyorsa mevsimsel saç dökülmesi durumuyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

Dökülmelerin bir sonraki geçiş dönemine sıçramaması için bir takım önlemler alıp tedaviye başlamak doğru bir karar olacaktır.

Mevsimsel saç dökülmesi nasıl önlenir?

Bir uzmana başvurup gerekli analizleri yaptırmak çok önemlidir çünkü dökülmelerin mevsimselliği dışında pek çok etken daha vardır. Ancak, kişi kendi başına bir takım önlemler almak istiyorsa; saç dökülmesinin başlıca sebeplerinden biri olan B12 vitamini eksikliği gidermekle başlayabilir.

Saçı güneşin zararlı ışınlarından koruyan ürünler tercih edip saç yapısına uygun medikal şampuanlar kullanabilir. Aynı zamanda saçı dışarıdan besleyen kür ve losyonlar da kullanabilir. Yanı sıra düzenli aralıklarla besleyici maskelerle saçlarını güçlendirebilir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim