Google Şirketi Nasıl Kuruldu?

Google, 1988 yılında kurulmuş olan ve adından söz ettiren önemli şirketlerden biridir. Peki, Google şirketi nasıl kuruldu? Kurucuları kimlerdir? İşte detaylar:

Google Nasıl Ortaya Çıktı?

Google, çıkışından itibaren insanların hayatında önemli değişikliklere yol açmış olan bir yeniliktir. Google, ilk olarak bir arama motoru şeklinde ortaya çıkmıştır. Kurucuları SergeyBrin ve Larry Page’tir. Google’ın yöneticisi ise SundarPichai’dir. İlk önce özel bir şirket olarak kurulan Google, 19 Ağustos 2004 tarihinde tüm insanlığa sunulmuştur. Google’ın kuruluş süreci Larry Page ve Sergey Brin adlı iki doktora öğrencisinin araştırma projesi olarak başladı ve sonrasında Sundar Pichai’nin de katılımı ile geniş kitlelere duyuruldu.

Google adı Edward Kasner adındaki Amerikalı bir matematikçinin yeğeni tarafından üretilmiştir. Milton Scrottatarafından ortaya çıkarılmış olan “Googol” sözcüğü değişime uğramış ve bugünkü halini almıştır. Googol sözcüğü 1 ve 100 sıfırın bir araya gelmesi ile oluşmuş bir matematiksel terimdir. Aynı zamanda sınırsız bilgi düzenleme sistemini yansıtmaktadır.

Google Nedir?

Google, Dünya çapında veri merkezlerinde yaklaşık olarak bir milyondan fazla sunucuda çalışan ve bir milyardan fazla insanın aramak istediği şeyi ekrana yansıtan bir sistemdir. İlk ortaya çıktığı günden bugüne büyüme hızı ve geniş kitlelere yayılması ile birlikte ortaklıklar ve satın almalar zincirini de beraberinde getiren Google, kullanıcılara birçok çevrim içi yenilik sunmaktadır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim